Nincs termék a kosárban!
Theofánisz Mavrogordátosz (1619-1688) paronaxiai metropolita és munkácsi adminisztrátor egy viharos korszak egyik jellegzetes, mostanáig alig ismert alakja.
A bizánci szertartás szerinti húsvéti időszak eseményei és ünnepei kifestő formájában. 5 éves kortól ajánlott, iskolai és egyházközségi hitoktatásban egyaránt.
A bizánci szertartás szerinti nagyböjti időszak eseményei és ünnepei kifestő formájában. 5 éves kortól ajánlott, iskolai és egyházközségi hitoktatásban egyaránt.
A bizánci szertartás szerinti nagyheti időszak eseményei és ünnepei kifestő formájában. 5 éves kortól ajánlott, iskolai és egyházközségi hitoktatásban egyaránt.
Szerzők: Véghseő Tamás, Terdik Szilveszter, Majchrics Tiborné, Földvári Katalin,Varga Anett, Lágler Éva
Jelen harmadik alkötet az 1777-ben alapított Nagyváradi Egyházmegye parókiáinak két összeírás (1778 és 1782) alkalmával begyűjtött adatait tartalmazza.
A második alkötet négy vármegye, Szepes, Abaúj, Zemplén és Máramaros parókiáinak adatait tartalmazza.
Az Olsavszky Mihály Mánuel munkácsi püspök (1742-1767) által 1750-1752 között végzett kánoni látogatás a Magyar Királyság görögkatolikus közösségeinek modernizációját, egyházi és társadalmi emancipációját célzó folyamat fontos állomása.
A kötet a magyar görög katolikus papságnak úgy állít emléket, hogy összesíti, illetve másolatban bemutatja a primíciás, ezüst-, arany-, gyémánt-, vas- és rubinmisés emlékképeket.
A szent öregek könyvéből ismert első szerzetesek nemcsak azért váltanak ki érdeklődést a mai olvasóból, mert „aprópénzre váltották” az evangélium tanítását, hanem mert szeretnénk megismerni hétköznapjaikat, életkörülményeiket is
A Munkácsi Görögkatolikus Egyházmegye az 1848-1849. évi magyar forradalom és szabadságharc idején játszott szerepe történetírásunk kevésbé kutatott témái közé tartozik.
A Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola kiadásában jelent meg a Nyikolaj Afanaszjev Az Úr lakomája című könyve. Afanaszjev az orosz ortodox emigráció kiemelkedő teológusainak egyike volt.
A történeti Magyarország és Erdély területén a 17. század közepétől a következő század elejéig tartott az egyházi uniók kora, amikor a hazai ortodox közösségek jelentős hányada elfogadta a római katolikus egyházzal fölkínált egységet.
A tanulmányok neves hazai és külföldi szerzői az 1689-ben munkácsi püspökké kinevezett görög szerzetes életpályáját és korát mutatják be, sok-sok új adattal egészítve ki eddigi ismereteinket.
A kötet az Esztergomi Prímási Levéltárban őrzött, a Connotio Proventuum Annuorum Venerabilis Cleri Graeci Ritus Unitorum Presbyterorum Anni 1741 Dioecesis Agriensis címet viselő javadalom-összeírás teljes szövegű átiratát tartalmazza.
The book presents the past and present of the Greek-catholic Church in Hungary.
A mintegy ötszáz színes és fekete-fehér illusztrációt tartalmazó kötet bemutatja a magyarországi görögkatolikusok történetét, közösségeiket és templomaikat.
A magyarországi görögkatolikus parókiák 18. századi állapotát és jövedelmi viszonyait feltáró forráskiadvány-sorozatunk újabb kötete az 1747-ben Olsavszky Mihály Mánuel munkácsi püspök (1747-1763) által végrehajtott,...